W miniony weekend lekkoatleci Gwardii Szczytno wystartowali w trzech imprezach zorganizowanych w różnych częściach kraju. Najbardziej wartościowym osiągnięciem jest srebrny medal, który wywalczył Andrzej Naszko w konkursie pchnięcia kulą podczas Akademickich MP.

Weekend w trzech miastach
Andrzej Naszko (z lewej) wywalczył w Łodzi tytuł akademickiego mistrza kraju

W łódzkich mistrzostwach kraju w kuli wystartowało dwóch naszych zawodników. Ze swojego występu może być zadowolony Andrzej Naszko, który uzyskał swój najlepszy wynik w sezonie (18.81 m) i zajął drugie miejsce. Ustąpił jedynie Jakubowi Szyszkowskiemu. Czwarty w Łodzi był kolejny gwardzista – Andrzej Łukszo. Jego wynik to 17.53. W mistrzostwach wystąpił były zawodnik Gwardii – Dominik Smosarski (obecnie AZS UWM Olsztyn). W biegu na 100 m zajął 6. miejsce z czasem 10.69 s.

Młodsi zawodnicy trenujący w szczycieńskim klubie wystartowali w Giżycku w Mistrzostwach Województwa zorganizowanych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Złoty medal w U14 w biegu na 300 m wywalczył Jakub Kenigsman. Jego wynik – 44.69 s – to obecnie 8. rezultat w kraju w tej kategorii. Kuba uzyskał jednocześnie awans do finału MP LDK! organizowanego w Warszawie. Na drugim stopniu podium w Giżycku stanęli: Martyna Dudziec ( U 16, 200 m ppł), Wojciech Tabaka (U16, 100 m) oraz Karol Kijewski (U16, pchnięcie kulą). Martyna Dudziec wywalczyła ponadto brązowy medal w biegu na 80 m ppł.

W Memoriale Dominika Sucheńskiego w Brodnicy wystąpił Jakub Borkowski. Wygrał on konkurs rzutu dyskiem w U 20 (45.97 – rek.życ.). Nie wyszedł mu natomiast start w kuli – spalił wszystkie próby.