Udanie zakończyła swój start w I Podlaskiej Lidze Karate Kyokushin 19-osobowa ekipa Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej Nogore. W rywalizacji z zawodnikami z 10 innych klubów zdobyła łącznie 9 medali. Najlepiej spisała się Barbara Bałdyga, która wywalczyła dwa krążki, brązowy w kata i złoty w kumite.

Walczyli w podlaskiej lidze
Młodzi karatecy Nogore z zawodów w Sokołach nie wrócili z pustymi rękoma

W minioną sobotę zawodnicy Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej Nogore wzięli udział w zawodach I Podlaskiej Ligi Karate Kyokushin w Sokołach. W rywalizacji z zawodnikami z 10 innych klubów zdobyli łącznie 9 medali: 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych. W konkurencji kata wystąpiło dwoje reprezentantów Akademii Nogore – Mateusz Kowalski i Barbara Bałdyga, stając na trzecim stopniu podium. Większość zawodników walczyła w kumite i tu również Barbara Bałdyga wywalczyła medal, ale tym razem złoty. Oprócz niej medale zdobyli również: Szymon Kordek (złoto), Wojciech Kodzis, Paweł Kocenko (srebro) oraz Natalia Nowak, Maksymilian Nasiadka, Zofia Dąbrowska (brąz). W klasyfikacji drużynowej Akademia zajęła 5. miejsce spośród 11 klubów.