Karatecy Nogore zdobyli 14 medali na rozgrywanym w Szczuczynie turnieju o Puchar burmistrza tego miasta.

14 medali na turnieju w Szczuczynie
Ekipa Nogore po występie w Szczuczynie miała powody do radości

Z udziałem ponad 130 zawodników z całej Polski rozgrywano w miniony weekend w Szczuczynie Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza. W tym gronie znalazła się liczna 35-osobowa reprezentacja Akademii Rozwoju i Aktywności Sportowej Nogore. Karatecy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kumite (walka) i kata (układ technik). W obu odnieśli sukcesy. W kumite wywalczyli aż 14 medali: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych. Złoto zdobyli: Natalia Nowak, Antoni Alancewicz, Antoni Bałdyga i Jakub Kurpiewski. Srebro przypadło: Zofii Dąbrowskiej, Barbarze Bałdydze, Julianowi Kowalczykowi, Michałowi Zyśkowi i Aleksandrowi Tańskiemu. Brąz wywalczyli: Alicja Krawczyńska, Jakub Denesiuk, Ignacy Alancewicz, Maksymilian Cieśluk, Jan Palak, Antoni Mikulak, Maksymilian Wilimski, Artem Herasimow, Jan Tański i Mikołaj Gałązka. W klasyfikacja drużynowej Nogore zajęło drugie miejsce.