Samorząd przeznaczy 40 tys. zł na remont dwóch budynków komunalnych w Dąbrowach i Orzeszkach. To wywołuje wątpliwości u części radnych.

Remontować czy nie?
Radny Bałdyga (na pierwszym planie) bez powodzenia przekonywał wójta Kudrzyckiego, że wydawanie 40 tys. zł na remont dwóch budynków komunalnych to wyrzucanie pieniędzy w błoto

GDZIE TU SENS?

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym będzie realizowany program usuwania azbestu z obiektów położonych na terenie gminy Rozogi. Zainteresowanie jest coraz większe. W roku bieżącym koszty akcji sięgną 87 tys. zł, z czego udział gminy wyniesie 13 tys. zł. Sfinansowanie zakupu i położenia nowego pokrycia dachowego spadnie już na właścicieli poszczególnych gospodarstw. Wśród wpisanych do programu obiektów znajduje się pokryty eternitem budynek komunalny w Dąbrowach. Za położenie nowego dachu, jak wskazują szacunki, gmina ma zapłacić 35 tys. zł.

To nie podoba się części radnych, tym bardziej, że z samorządowej kasy ma być także wydane 5 tys. zł na remont lokalu komunalnego w Orzeszkach polegający na podłączeniu go do szamba.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.